![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13051286
*
nr 1305 1286
Spegel
Rokokostil, 107x48 cm
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 februari 2020
kl 20:37:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/1 16:21:42
1
1.600 kr
31/1 17:47:35
2
1.300 kr
31/1 17:47:35
1
1.400 kr (Budbetjänt)
3/2 20:31:17
2
1.500 kr
3/2 20:31:17
1
1.600 kr (Budbetjänt)
3/2 20:32:14
2
Vinnande bud
3/2 20:32:58
2
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1305 1286
Spegel
Rokokostil, 107x48 cm
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 1.700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 februari 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
31/1 16:21:42 | 1 | 1.600 kr |
31/1 17:47:35 | 2 | 1.300 kr |
31/1 17:47:35 | 1 | 1.400 kr (Budbetjänt) |
3/2 20:31:17 | 2 | 1.500 kr |
3/2 20:31:17 | 1 | 1.600 kr (Budbetjänt) |
3/2 20:32:14 | 2 | Vinnande bud |
3/2 20:32:58 | 2 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53